Konferencja - Tuwim ProgramZapisz się

Aktualności

Jarmark rymów czyli konkursy dla całej rodziny

Fundacja Czas Dzieci serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji do udziału w konkursach, przygotowanych specjalnie z okazji Roku Tuwima. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz szkoły podstawowe i gimnazja z całej Polski do wspólnego świętowania urodzin poety! Czekają na Was atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do dzieła!

 


“A to pan zna?” - ogólnopolski konkurs na rodzinne słuchowisko

Ćwir ćwir świrk!
Świr świr ćwirk!
Tu nie teatr
Ani cyrk!

Tutaj konkurs bardzo ważny
dla pomysłowych i odważnych!

 

Jak wziąć w nim udział? To proste! Wybierzcie Wasz ulubiony wiersz Juliana Tuwima dla dzieci. Następnie wybrany utwór wspólnie wykonajcie z wykorzystaniem wszelakich dźwięków (instrumenty, dźwięki przedmiotów codziennego użytku, odgłosy przyrody). Możecie rodzinnie ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić! A potem przyślijcie nagranie w formacie mp3 do nas na adres: konkursy3@czasdzieci.pl.

 

Czas trwania
Na Wasze rodzinne słuchowiska czekamy do 8 września 2013 roku. Ogłoszenie wyników: 10 września.

 

Nagrody
Nagrodzone słuchowiska zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej, a także wyemitowane w jednej z ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Dla dziesięciu autorów najciekawszych słuchowisk czekają nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych.
Ponadto.

 

 

 

“Kartki od wszystkich dzieci w pewnej bardzo ważnej sprawie” - ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki dla szkół podstawowych i gimnazjów


Cóż to za bardzo ważna sprawa? Czyżby Słoń Trąbalski odzyskał pamięć? Czyżby Zosia Samosia potrzebowała pomocy? Nie, to są urodziny! Urodziny poety, którego twórczość towarzyszy nam od najmłodszych lat, bawiąc i ucząc kolejne pokolenia.

Z okazji 119. rocznicy urodzin Juliana Tuwima zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie na najpiękniejszą pocztówkę urodzinową dla poety.

 

Urodzinowe życzenia możecie przygotować w formie ilustracji (dzieci w wieku 4-7 lat) lub samodzielnie napisanego wierszyka (dzieci w wieku 8-14 lat). Pamiętajcie o tym, aby na pocztówce znalazł się także własnoręcznie wykonany znaczek oraz imię i nazwisko Jubilata - Juliana Tuwima.

Wymagania techniczne
- wymiar pocztówki - A6
- materiał - papier techniczny

 

Przygotowaną kartkę włóżcie do koperty wraz z Waszymi danymi korespondencyjnymi i wyślijcie na adres Fundacji Czas Dzieci:
ul. Felicjanek 10/17, 31-104 Kraków
.

Na Wasze prace czekamy do 10 września 2013 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu urodzin poety, czyli 13 września.

Tego dnia nadesłane pocztówki zostaną rozwieszone w tramwajach pięciu polskich miast - Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Gliwic - aby umilić czas podróżnym i przypomnieć o tej szczególnej rocznicy.

Nagrody
Dla autorów najpiękniejszych pocztówek czekają zestawy książek dla dzieci. Zapraszamy.

 


 

Aktualności – pozostałe:

fundacja Czas Dzieci
© Fundacja Czas Dzieci 2023